Перемога над Францією вивела збірну України на Олімпіаду Фото: uefa.com

Збірна України з футболу вперше візьме участь в олімпійському турнірі, який відбудеться 2024 року в Парижі. Сталося це завдяки виходу "синьо-жовтих" у півфінал молодіжного Євро-2023 після блискучої перемоги над збірною Франції з рахунком 3:1.

Початок матчу залишився за "триколірними". На 19-й хвилині французам вдалася атака правим флангом, коли за спину захисникам увірвався Баркола та прострілив на Шеркі, який переграв Трубіна – 0:1.

Проте українці переламали перебіг зустрічі. На 30-й хвилині після рейду Мудрика, якого збили у штрафному майданчику, Судаков впевнено реалізував пенальті – 1:1.

Перед кінцем першої половини матчу Судаков оформив дубль, коли вийшов віч-на-віч із французьким воротарем після точної передачі Мудрика - 2:1.

Другий тайм проходив у запеклій боротьбі, проте останнє слово залишилося за українською збірною. На 86-й хвилині Бондаренко отримав передачу в межах штрафного майданчика, обіграв захисника та підсік м'яч над голкіпером – 3:1.

Півфінальні матчі відбудуться 5 липня. Підопічні Русланя Ротаня зіграють із командою Іспанії, а англійці зустрінуться із представниками Ізраїлю. Молодіжний чемпіонат Європи завершиться 8 липня.

У футбольному олімпійському турнірі беруть участь 16 команд, складених із футболістів до 23-х років. Європу буде представлено чотирма збірними - Франції, Іспанії, Ізраїлю та України. Відомі і обидва представники Північної та Центральної Америки. Ними стали збірні США та Домініканської Республіки.

Інші путівки розподіляються так:

• Африка – 3 місця (кваліфікація – з 24 червня по 8 липня 2023 року);
  • Океанія – 1 місце (з 27 серпня по 9 вересня 2023 року);
  • Азія – 3 місця (з 15 квітня по 3 травня 2024 року);
  • Південна Америка – 2 місця (турнір запланований на 2024 рік);
  • Плей-офф Африка – Азія – 1 місце.

У фінальному турнірі 16 команд буде розбито на 4 групи. По дві найкращі збірні з кожної групи вийдуть до чвертьфіналу Олімпіади-2024.

Матчі відбудуться з 24 липня по 10 серпня 2024 року, а Олімпійські ігри в Парижі відбудуться з 26 липня по 11 серпня 2024 року.

Раніше ми писали, що Україна здобула неймовірну вольову перемогу над Північною Македонією у відборі до Євро-2024.

Після перемоги над командою Мальти головний тренер збірної України Сергій Ребров та його дружина Анна відпочили у Відні.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Страни, щоб отримувати ясну, зрозумілу та швидку аналітику щодо політичних подій в Україні.