"Шахтар" пробився до 1/8 фіналу Ліги Європи. Фото: shakhtar.com

У четвер, 23 лютого, донецький "Шахтар" у непростому матчі обіграв французький "Ренн" у 1/16 фіналу Ліги Європи та пробився до 1/8 турніру. Перемогу "гірникам" принесла серія пенальті.

Попередній поєдинок тиждень тому у Варшаві був номінально домашнім для "Шахтаря" і завершився поразкою французів із рахунком 1:2.

Матч розпочався для української команди натиском "Ренна". Голкіпер "Шахтаря" Трубін почав працювати на лінії вже в дебюті, парирувавши удари Гуїрі та Спенса. Проте донецькому клубу вдалося відвести гру від своїх воріт та навіть забити м'яч.

На 22-хвилині, після подачі з кутового, відзначився форвард "Шахтаря" Лассіна Траоре, але після відеоповтору суддівська бригада гол скасувала через фол - гру рукою.

Рахунок у матчі французи відкрили лише у другому таймі. Після передачі Аміна Гуїрі Карл Токо Екамбі пробив голкіпера ударом у ближній кут – 1:0.

Цей м'яч залишився єдиним за 90 хвилин матчу, тож гра перейшла у додатковий час для визначення переможця.

"Ренн" зміг знову відзначитися на старті другої 15-хвилинки, коли на 106-й хвилині забив Ібрагім Салах, який вийшов на заміну - 2:0.

За хвилину до кінця додаткового часу захисник "Ренна" Белосян зрізав м'яч у свої ворота та перевів гру у серію пенальті - 2:1

Ключовим моментом у серії пенальті, яка завершилася з рахунком 5:4 на користь донецького клубу, стали промахи Жеремі Доку та Біргера Меллінга під час другого та третього ударів.

У "Шахтарі" не забили Валерій Бондар та Данило Сікан - четвертий та п'ятий удари.

І все ж таки на сьомому ударі фуболіст "Ренна" Угочукву не зумів переграти Трубіна, а у "гірників" переможний м'яч забив Кевін Келсі, який вперше вийшов на поле у складі нового клубу.

Раніше ми писали, що півзахисник донецького "Шахтаря" Георгій Судаков потрапив до молодих талантів за версією УЄФА.

Також "Страна" розповідала, що воротар "Шахтаря" Анатолій Трубін став лідером групового етапу Ліги чемпіонів за кількістю сейвів.

Підпишіться на телеграм-канал Політика Страни, щоб отримувати ясну, зрозумілу та швидку аналітику щодо політичних подій в Україні.